Са трофејима у „Бориков споменар“

Бориков споменар Вијести
Спортска дворана „Борик“ Мапа

Подијели

Стојан Малбашић, члан оне златне генерације фудбалског клуба Борац, писао је најљепше странице клупске историје, али и „Бориковог“ турнира у малом фудбалу.

Његову фудбалску каријеру, коју је почео и завршио у Борцу, красе два најврједнија клупска трофеја – Куп маршала Тита и Митропа куп.

И на „Бориковом“ турниру може се похвалити са двије сениорске шампионске титуле. Са екипом Кариоке је 1988. године освоји прво мјесто на овој традиционалној смотри, а на побједнички трон попео се и 1993. године, када је тријумфовала екипа Друге лаке.

Поред тога, Малбашић је тријумфовао и на неколико турнира у ветеранској конкуренцији, а са клупе је предводио и млађе категорије Борца, који су такође освајали прво мјесто.

Био је и промотер традиционалне смотре, због своје коректности и оданости турниру и „Борику“ добио је и плакету наше Установе.