Турнир у малом фудбалу

Подијели

Борик Нектар ’18 • Борик Нектар 2018

Одмах је „Борик“ отворио врата рукометашима, кошаркашицама, боксерима, одбојкашима… а онда и љубитељима малог фудбала. Он је имао све више својих присталица, све је више привлачио армију играча.

Само годину и по дана пошто је Спортска дворана „Борик“ отворила своје двери, родила се идеја да се организује турнир у малом фудбалу. Иницијатори тога били су радници дворане Момо Јоксимовић, Бошко Станишљевић и Душан Црногорац, који су за своју акцију имали свесрдну подршку директора Милана Прлета Тошића.

– Жељели смо да разбијемо зимску монотонију – сјећа се Момо Јоксимовић, главни иницијатор да „Борик“ буде организатор турнира у малом фудбалу. – У то вријеме активни фудбалери су били на одмору, а навијачи су чекали прољећни старт па да могу гледати утакмице. Како би Бања Лука и у зимске дане фудбалски живјела, одлучили смо да организујемо турнир.

У пропозицијама које је урадио Момо Јоксимовић назначени су основни циљеви и задаци турнира.

„… да се у спортском и рекреативном смислу пружи могућност сваком радном човјеку Бање Луке, љубитељу фудбала, да својим личним учешћем, као играча или као гледаоца учествује у Новогодишњем турниру Спортске дворане ‘Борик’. … пружајући могућности сваком грађанину да у Спортској дворани ‘Борик’ нађе свој рекреативни смисао и забаву, испуњавамо дио своје дужности и обавезе према друштвеној заједници …

… жеља нам је да сви учесници својим залагањем, спортским и фер односом допринесу успјеху овог турнира и тако омогуће да он постане наша традиционална приредба и новогодишње славље.“

Крајем 1975. године почео је премијерни турнир у малом фудбалу на којем су се пријавиле 92 екипе, а завршен је у идућој години. Први побједник постао је бањолучки Напријед.

Од тада па све до данас, са изузетком 1993. године због ратних дешавања, турнир се редовно одржава. До 2015. године уз име „Борик“ мијењала се година одржавања, да би 2015. добио генералног спонзора, па се од тад зове „Борик Нектар“.

Турнир у „Борику“, ту дилеме нема, постао је традиција, али и фудбалски симбол Бање Луке.

Досадашњи побједници турнира:
Год. Екипа Играч Стријелац Голман
1976. Напријед Анђелко Граховац (Лотос) Пашо Бећирбашић (Напријед) Ненад Милекић (Ада)
1977. Папиони Емир Јусић (Папиони) Раде Црномарковић (Папиони) Мирослав Комадина (Напријед два)
1978. Далвин Есо Тахировић (Бронкс) Есо Башић (Далвин) Милорад Кекеровић (Далвин)
1979. Ринг Есо Башић (Далвин) Есо Башић (Далвин) Дубравко Прстојевић (Ринг)
1980. Ада Џевад Ункић (Градишка 79) Славиша Јаглица (Напријед) Ненад Милекић (Ада)
1981. БСК Орхан Јамаковић (Кариоке) Есо Башић (Ветерани) Реуф Хрњић (Ветерани)
1982. БСК Мирзет Бејзурић (Другари) Мујо Алихоџић (БСК) Драгомир Десанчић (Џ. крематоријум)
1983. Махала Мустафа Лигић (Махала) Анђелко Граховац (Такси) Миладин Трубајић (Врбас)
1984. Гранап Фадил Заимовић (Ћевапи) Дамир Раос (Ћевапи) Анте Јаковљевић (Гранап)
1985. Медицинар Божур Матејић (Петар Драпшин) Зијад Демировић (Другари) Анте Јаковљевић (Гранап)
1986. Сирано Божур Матејић (Шустери) Бранислав Гашић (Сирано) Жељко Тешић (Шустери)
1987. Југопрогрес Есад Бехарић (Југопрогрес) Славољуб Стојановић (Југопрогрес) Дино Алагић (Џ. крематоријум)
1988. Кариоке Божур Матејић (Југопрогрес) Драган Марјановић (Кариоке) Слободан Каралић (Кариоке)
1989. Ахбаби Салих Порча (Ахбаби) Драгиша Крстић (Петар Драпшин) Анте Јаковљевић (Југопрогрес)
1990. Ми се с вама зезамо Мирсад Ботић (Ми се с вама зезамо) Горан Баришић (Кафе Шева) Сенад Ђулић (Аида)
1991. Кафе бар Венеција Горан Баришић (Кафе бар Венеција) Марио Баришић (Кафе бар Венеција) Фуад Ђулић (Етникос)
1992. Стинг Славољуб Стојановић (Рим) Мирсад Ботић (Језеро Јуре) Сенад Слипић (Стинг)
1993. турнир није одигран
1994. Друга лака Дарко Љубојевић (Друга лака) Дарко Љубојевић (Друга лака)

Драган Марјановић (Марбел)

Радован Гајић (Ас)
1995. Миг БМД Миодраг Петрика (Миг БМД) Томислав Џомбић (Бонд) Синиша Мркобрада (Порторико)
1996. Арија галерија Зоран Новаковић (Милка) Вид Лолић (Арија Галерија) Никола Чобановић (Арија галерија)
1997. ЗЗ Милка Жељко Драгољевић (ЗЗ Милка) Жељко Драгољевић (ЗЗ Милка) Виборг Коцеић (ЗЗ Милка)
1998. Галија Миодраг Петрика (Галија) Зоран Пржуљ (Галија) Александар Балог (Галија)
1999. Тргокомерц Ранко Станивук (Компанија Субашић) Оливер Јандрић (Тргокомерц) Виборг Коцеић (Изокомерц)
2000. Бинго Врбас Жељко Драгољевић (Бинго Врбас) Синиша Тодоровић (Изокомерц О.) Виборг Коцеић (Бинго Врбас)
2001. Столарија Зрнић Дарко Љубојевић (Столарија Зрнић) Предраг Рајић (Компанија Субашић) Синиша Мркобрада (Столарија Зрнић)
2002. Ауто отпад Поповић Игор Ћетковић (Ауто отпад Поповић) Игор Ћетковић (Ауто отпад Поповић) Горан Василић (Кафе бар Вокс)
2003. Компанија Субашић Миле Симеуновић (Изокомерц О.) Синиша Тодоровић (Изокомерц О.) Дарко Божовић (Компанија Субашић)
2004. Компанија Субашић Предраг Рајић (Компанија Субашић) Предраг Рајић (Компанија Субашић) Зоран Ракичевић (Компанија Субашић)
2005. Павловић турс Грега Режоња (Павловић турс) Младен Петричевић (Арго сладолед) Радован Гајић (Павловић турс)
2006. Арго Мирослав Јевтић (Арго) Ђорђе Инђић (Техничка школа) Крстан Пердух (Батар комерц)
2007. Монтинг Теслић Миле Симеуновић (Марконе Б.Л.) Даворин Шнофл (Марконе Б. Л.) Велимир Радман (Маркоматик Ријека)
2008. Монтинг Теслић Зоран Димић (Монтинг Теслић) Милан Ракић (Монтинг Теслић) Далибор Варкаш (Графист Копер)
2009. Монтинг Теслић Жељко Боројевић (Монтинг Теслић) Милан Станивуковић (Елнос БЛ Електроенергетика) Зоран Ракичевић (Монтинг Теслић)
2010. Булетић Милан Живић (Булетић) Огњен Радованлија (Универзитет Апеирон) Зоран Ракичевић (Булетић)
2011. Ресторан Студенац Борко Суруџић (Ресторан Студенац) Горан Закарић (Фармланд Elite Security) Немања Алексић (Ресторан Студенац)
2012. Универзитет Апеирон Миленко Девушић (Универзитет Апеирон) Зоран Богуновић (Дрвобест) Дарко Милановић (Универзитет Апеирон)
2013. Универзитет Апеирон (футсал) Игор Мирковић (Универзитет Апеирон) Борис Малчић (Сана коп Рибник Infomedia Group) Дарко Милановић (Универзитет Апеирон)
2013. Књижара Атлас Кнежево (сениори аматери) Обрад Стојановић (Књижара Атлас Кнежево) Жељко Ђукановић (Кременовић петрол) Предраг Векић (Књижара Атлас Кнежево)
2014. Универзитет Апеирон (футсал) Миленко Девушић (Универзитет Апеирон) Срђан Иванковић (Станишић доо Рибник) Дарко Милановић (Универзитет Апеирон)
2014. Пекара Обеликс Котор Варош (сениори аматери) Огњен Ђаковић (Пекара Обеликс Котор Варош) Жељко Ђукановић (Несал компани) Синиша Марчетић (Меснице Шик)
2015. Максима трејд Борис Малчић (Максима трејд) Дејан Максимовић (Лион) Даријан Ђогатовић (Максима трејд)
2016. Универзитет Апеирон Срђан Иванковић (Универзитет Апеирон) Немања Јалић (Козица) Дарко Милановић (Универзитет Апеирон)
2017. Јанковићи Горњи Вијачани Душко Бећаревић (Јанковићи Горњи Вијачани) Бојан Пузигаћа (АМ спорт) Срђан Модић (Пекара Клас Челинац)
2018. Корт маркети Александар Муњиза (Корт маркети) Бојан Пузигаћа (АМ спорт гдје побједници играју) Дарко Милановић (Корт маркети)
’18. Монтинг Теслић Талес Фејтоса де Мата (Монтинг Теслић) Бојан Пузигаћа (АМ спорт) Дарко Милановић (РД Кафа)